<<   02 / 2021   >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Aktuálně

Soutěž v Sádku

 Dnešní závody v Sádku přinesly dramatické rozuzlení. Starší žáci, kteří závodí ve smíšeném družstvu s Širokým Dolem, předvedli bezchybný výkon. Nejprve s časem 49,04s vyhráli štafetu 4x60 m, aby o něco později předvedli také nejrychlejší požární útok. Dvě první místa jim zajistila celkové prvenství a jen jediný rozdílny bod za družstvem z Pomezí v seriálu okresní ligy MH. Mladší žáky trápila veliká marodka. Ve velmi poslepované sestavě však nakonec brali z útoku 4. místo. Štafeta jim ke zlepšení výsledku nepomohla a tak nakonec odjížděli pátí. V seriálu okresní ligy MH se však posunuli na 3. příčku, kterou drží společně s Hradcem nad Svitavou.

Okresní liga MH - Pomezí

 První jarní soutěží MH se stala Pomezská pohárovka, na kterou jsme zavítali 7.5. Sami jsme byli zvědaví, jak si nově vzniklá družstva s touto výzvou poradí. Mladší si vybírali smůlu, jak jen mohli. Zavládla tréma, nevytrénovanost po zimě a to znamenalo až 9. místo. Starší žáci vyběhli v nově sestaveném týmu společně s Širokým Dolem. Zde se v obou pokusech projevila chyba v sestavení základny. Ale i tak jsme si odváželi slušné 5. místo. Radost nám udělali mladší žáci netradiční štafetě, kde vybojovali 3. místo.

Plnění odznaků odborností a specializací

Svátek práce jsme s dětmi oslavili plněním odznaků odborností a specializací. Záštitu nad zkouškami převzal pan Jiří Bureš z SDH Bystré. K zkušební komisi se přidal i Kuba Chromý - strojník výjezdové jednotky a Anička Zavoralová - členka výkoného výboru. Schůzka se konala v salonku na Skalce. Část dětí však záhy odešla k praktickým zkouškám do hasičárny. Budoucí strojníci a preventista zde odpovídali na otázky ohledně techniky a dalších věcí. Mezitím na skalce plnily zkoušky adeptky na odbornost kronikář a specializaci kuchař. Nakonec jsme se zase všichni sešli a plnili ještě písemnou část zkoušky. Všechny děti prokázaly svoji připravenost a získání odznaků si zaslouží.