<<   10 / 2022   >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuálně


Tábor je za námi!

Kdo z malých kluků by nechtěl být kosmonautem? Dětem z Lubné a Hartmanic se tento malý sen mohl na týden splnit na letním táboře. Letní tábor uspořádali lubenští hasiči již po páté. Tradičním místem se stala táborová základna na Ostrém Kameni u Svitav.

Start vesmírného dobrodružství byl naplánován na pondělí 8. srpna. Prvním úkolem dětí bylo ukázat, že jsou na vesmírný let dobře připraveny, a tak musely absolvovat kosmický přijímací test. Všechny děti prošly na jedničku a tak nám nebránilo nic, vydat se dál. Bylo nutné vyrobit rakety, připravit se na kosmickou bouři i posbírat vzorky měsíčních kamenů. Děti při letu raketou musely zvládnout dorozumívání beze slov, nechyběl ani kosmický výzkum a dokonce se dostaly i na mimozemskou konferenci o módě. Činnosti se střídaly stejně jako počasí venku.

V polovině týdne nás navštívili hasiči z Poličky, aby nám předvedli, jak vypadá hasičský výjezd a jakou techniku při něm používají. Velmi zajímavé bylo vyprávění o tom, jak hasičský výjezd vypadá nejen z pohledu hasiče, ale i operačního důstojníka z operačního střediska v Pardubicích. Děti byly velmi pozorné a měly mnoho zajímavých dotazů, hasiči jim proto nakonec za odměnu vyrobili pěnovou skluzavku, která byla velkým lákadlem pro všechny.

Ten, kdo byl někdy na letním táboře, ví, že k němu nepochybně patří i výlet. I my měli štěstí, že nám počasí dopřálo klidu, a tak jsme se vydali. Cestou děti absolvovaly mnoho her, za které získaly cenné body-kilometry na své cestě vesmírem.

Výlet skončil a pomalu se blížil i konec tábora. Ačkoliv se tábor začal plnit bahnem, dobrou náladu počasí nevyhnalo a my byli smutní, že se musíme opět rozloučit. Poděkování za tento krásný týden patří všem, kteří se starali o program, bezpečí, naše žaludky i zdraví.

 

[ < zpět ]