<<   10 / 2022   >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuálně


Oslava 130. výročí SDH a sjezd rodáků obce Lubná

 Místní hasiči se shromáždili před obecním úřadem za účastni okolních sborů, jejichž účasti si velice vážíme. Velitel hasičů vydal pokyn k zahájení průvodu, který pokračoval k Pomníku padlých. Hasiči zde položili věnec a společně uctili památku obětem 1. světové války. Po proslovu a zaznění státní hymny se přesunul průvod k letnímu areálu. V areálu proběhla slavnostní mše svatá, následoval nástup jednotek SDH a ocenění členů SDH Lubná. Významným okamžikem pro naši zásahovou jednotku bylo oficiální předání požárního automobilu Liaz CAS 25. Součástí odpoledního programu bylo uvítání starostou obce a ocenění lubenských občanů, vystoupení mažoretek, ukázka hašení koňskou stříkačkou a dále ukázky našich mladých hasičů. Návštěvníci se také mohli projet koňským povozem po obci nebo si nechat nakreslit karikaturu od pana Křemečka a Dvořáka. Během programu hrála dechová skupina Babouci. Vrcholem večera byla zábava se skupinou Argema.

V neděli oslavy pokračovali programem, který zahájila dechová hudba Pohoranka. Následovalo vystoupení žáků mateřské a základní školy, školní sboru Lubenika a taneční skupiny Handies. Svým kouzelnickým vystoupením nás „okouzlil“ Aleš s Luckou. 

V obou dnech byly pro veřejnost připraveny dny otevřených dveří v mateřské škole, základní škole, zemědělském obchodním družstvu, hasičárně, knihovně, na obecním úřadě a ve zdravotním středisku. Návštěvníci si také mohli prohlédnout výstavu zahrádkářů ve víceúčelovém zařízení Skalka. 

I když to pro pořadatele byli náročné dva dny a i týdny předtím spojené s přípravami, myslím, že se akce vydařila a doufám, že se oslavy líbili i všem zúčastněným. Tímto bych chtěla poděkovat všem pořádajícím hasičům, panu starostovi a ostatním, kteří se na této akci podíleli a věnovali ji tak svůj volný čas.

[ < zpět ]