<<   10 / 2022   >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuálně


Hasičský tábor na Ostrém Kameni 2009

     Druhá polovina srpna pro mnohé děti znamená již pomalu blížící se konec prázdnin, pro mladé hasiče z Lubné, Trstěnice a Hartmanic však představuje ještě jedno velké prázdninové dobrodružství. Již po čtvrté se na Ostrém Kameni u Svitavy scházejí dobří známí, aby společně prožili týden na hasičském táboře.
     Jaký bude tábor? Ten letošní se konal ve znamení divokého západu. Již děti přijíždějící v širokých kovbojských kloboucích naznačovaly, že všechny toto téma nadchlo. Do života westernového městečka se vžily okamžitě, ihned po svém příjezdu totiž musely navštívit doktora, šerifa, reverenda, salón i banku.
     A takto pokračoval i další program, hry s westernovou tematikou střídaly výtvarné činnosti i příprava na nadcházející hasičské závody. Ve středu jsme se pak vydali na cestu do Svitav. Dopoledne jsme strávili exkurzí na hasičské stanici, odpoledne koupáním v rybníce Rosnička. Po náročné cestě jsme si rádi oddychli při výrobě ručního papíru a triček.
     Počasí nám opravdu přálo, a tak se nikdo nemusel obávat opičí dráhy spojené, jak jinak u hasičů, s dopravou vody do ručních stříkaček. Závod byl o to zajímavější, že si s dětmi změřili síly i jejich vedoucí. Absolutního vítěze Tomáše Tmeje však neměl šanci nikdo porazit.
     Jaký by to byl ale westernový tábor bez koní? I na to jsme pamatovali. A proto jsme se v pátek, jako vždy po výborném obědě, vydali do Vendolí, kde na nás čekala ukázka komunikace s koňmi i malá projížďka na jejich hřbetech.
     Po jediném propršeném odpoledni, když jsme se s táborem loučili, jsme vzpomínali na krásné počasí, atmosféru i kamarády, které, jak všichni doufáme, za rok na táboře zase potkáme.
 

[ < zpět ]