<<   05 / 2023   >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Aktuálně

Okresní liga MH - Pomezí

 První jarní soutěží MH se stala Pomezská pohárovka, na kterou jsme zavítali 7.5. Sami jsme byli zvědaví, jak si nově vzniklá družstva s touto výzvou poradí. Mladší si vybírali smůlu, jak jen mohli. Zavládla tréma, nevytrénovanost po zimě a to znamenalo až 9. místo. Starší žáci vyběhli v nově sestaveném týmu společně s Širokým Dolem. Zde se v obou pokusech projevila chyba v sestavení základny. Ale i tak jsme si odváželi slušné 5. místo. Radost nám udělali mladší žáci netradiční štafetě, kde vybojovali 3. místo.

Plnění odznaků odborností a specializací

Svátek práce jsme s dětmi oslavili plněním odznaků odborností a specializací. Záštitu nad zkouškami převzal pan Jiří Bureš z SDH Bystré. K zkušební komisi se přidal i Kuba Chromý - strojník výjezdové jednotky a Anička Zavoralová - členka výkoného výboru. Schůzka se konala v salonku na Skalce. Část dětí však záhy odešla k praktickým zkouškám do hasičárny. Budoucí strojníci a preventista zde odpovídali na otázky ohledně techniky a dalších věcí. Mezitím na skalce plnily zkoušky adeptky na odbornost kronikář a specializaci kuchař. Nakonec jsme se zase všichni sešli a plnili ještě písemnou část zkoušky. Všechny děti prokázaly svoji připravenost a získání odznaků si zaslouží.

 

Brigáda na údržbu hřiště a materiálu

 Před zimou 5.11. se mladí hasiči sešli ještě naposledy na hřišti, aby z "mrazáku" uklidi všechen materiál. Ten odnesli a uskladnili ve vyhrazené místnosti v areálu ZOD Lubná. "Mrazák" i hřiště uklidili od odpadků a dále uklidili veškeré překážky, které používali celou sezonu k tréninkům.