<<   10 / 2022   >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuálně


Mladí hasiči získávali odznaky odborností a specializací

 Vše zahájil krátký nástup, kde se mladí hasiči společně se svými vedoucími pozdravili, a už se rozdělují do skupinek podle toho, kterou odbornost či specializaci se pokusí získat. Mnoho dětí chce získat specializaci kuchař, odbornost preventista či strojník. Najdou se však zájemci o to, stát se zdravotníkem, kronikářem, ajťákem, kutilem či ekologem. Skupinky se rozejdou na jednotlivá stanoviště, kde je nejprve čeká praktická zkouška, na závěr budou psát test.

Plnění odznaků odborností a specializací je součástí celoroční Hry Plamen, která si klade za cíl nejen rozvíjet děti po stránce pohybové, ale vzdělávat je i v oblastech požární ochrany, první pomoci, pohybu a přežití v přírodě, ale i v dalších užitečných oblastech občanské společnosti. Proto, podobně jako tyto děti, plní podobné úkoly mladí hasiči na dalších místech svitavského okresu, ale i v celé republice.

Vraťme se ale do Bystrého a podívejme se na jednotlivá stanoviště. Kuchaři si připravili občerstvení již doma, zde ho servírují, nabízejí ostatním účastníkům. Dále si povídají o dodržování hygieny, pracovních postupů v kuchyni apod. Strojníci odešli do garáží stanice, aby prošli techniku, pobavili se o jejím použití a údržbě. Zdravotníci procházejí lékárničku a předvádějí ošetření nejrůznějších zranění. Preventisté hledají nejrůznější možné příčiny vzniku požárů a prezentují své plakáty s protipožární tématikou. Podobně postupují děti na dalších stanovištích. Všechny ještě čeká teoretický test. Celou zkoušku zakončuje prezentace Sáry Vykypělové z Hartmanic, která se snaží získat specializaci ekolog.

Vedoucí mohou být se svými dětmi spokojeni. Děti z Bystrého, Hartmanic, Pomezí, Lezníka, Sebranic a Lubné se na zkoušky svědomitě připravily. Nyní se většina z nich bude soustředit na soutěžní část Hry plamen, a to na okresní kolo, které se bude konat ve dnech 25.-26. 5. Dolním Újezdě.

[ < zpět ]